Energia zblízka

Prezývka Heslo  
Zapamätaj si ma Zabudol som heslo Registrácia

Energia News

Tu nájdeš všetky Energia News pokope!

 Začína jar! Už naozaj :)


To ale trvalo! Nekonečne dlhá zima zdá sa, že je už minulosťou a my všetci sa môžeme začať tešiť z jari. Všetko sa zobúdza, všetko začína kvitnúť, takže netreba leňošiť za počítačom, treba ísť von! Samozrejme až po tom čo si prečítate nové Energia News...

30. pokračovanie!


Milí kamaráti, máte tú možnosť prečítať si už v poradí 30. pokračovanie našej pravidelnej rubriky Energia News. Každý pondelok vám prinášame to najzaujímavejšie zo sveta energie, energetických zdrojov, ale aj nových technológií a vynálezov. Hor sa do čítania, určite sa dozviete niečo nové a zaujímavé...

Veľká noc je tu!


Tento rok teda veľmi rýchlo! Samozrejme žiadnemu školákovi to nemôže vadiť, práve naopak, ďalšie prázdniny sú na obzore. Chlapci, hor sa na vrbové prútiky na korbáče, dievčatá pripravte sa na vodu. A keď už sme pri tej vode, 22. marec patril práve tejto životne dôležitej tekutine. Energiu vody, vĺn a prílivu využívame aj ako obnoviteľný zdroj energie. Čítaj ďalej a dozvieš sa viac ...

Bláznivé počasie!


Ani sme sa nestihli radovať z prvých jarných lúčov a Perinbaba sa opäť vrátila. A čo viac, aj poriadne nízke teploty, a tak nám neostávalo nič iné, len opäť vytiahnuť kožuchy, baranice, čiapky, šále a rukavice. Kedy skončí táto zima? Maťo a Linda by najradšej už vytiahli bicykle. Prírodu však neprehovoríme, a tak ostáva len dúfať, že po prečítaní nových Energia News bude konečne teplejšie a na víkend dofúkame gumy :)

Na plný plyn!


Dosť bolo leňošenia! Jarný relax v podobe prázdnin skončil na Slovensku po 3 týždňoch a tak sa na jarnú únavu nemôže sťažovať nikto. Oddýchnutí a plní energie sa vraciame do školy, kde sa vám určite toho nakopilo viac, ako by sme chceli. Čo sa dá robiť, cesta za vzdelaním a poznaním má niekedy aj tŕnisté stránky. Avšak o tom, že je to niekedy aj zábava, vás presviedča portál Energia zblízka!

Prázdniny aj na západe!


Cyklus jarných prázdnin vstupuje do svojej poslednej etapy. Tento týždeň sa tešia všetci žiaci zo západného Slovenska. A aké zimné radovánky sme mali ešte pred 2 týždňami, tak pravé jarné dni nás čakajú najbližšie dni. Verme, že nám nezaprší. Aj keď oproti sibírskej dedine Ojmjakon na severovýchode Ruska, kde namerali v týchto dňoch -71 stupňov Celzia, by to bolo nič! A preto sa Maťo a Linda sa rozhodli, že tieto Energia News venujeme zamrznutým kamarátom do Ruska. :)

Prázdniny pokračujú...


Tento týždeň sa z jarných prázdnin môžu tešiť žiaci na strednom Slovensku. A možno budú naozaj "jarné". Po snehových radovánkach by sa nám tento týždeň malo výraznejšie otepliť. Necháme sa veru prekvapiť. Jedno prekvapenie si Maťo a Linda prichystali pre vás aj cez víkend, bleskovou súťažou, kde stačilo uhádnuť, čo je na obrázku. Ak ste ju premeškali, sledujte pozorne aj náš Facebook. Samozrejme, že je pondelok a vychádza ďalšie Energia News - nie je pre nás žiadne prekvapko :)

Prázdniny na východe


Východné Slovensko ostáva pod snehom a školopovinných kamarátov Maťa a Lindy určite potešia jarné prázdniny. Žiaci zo zvyšku Slovenska si budú musieť ešte chvíľu počkať. Či už ale máte prázdniny alebo nie, neprehliadnite našu súťaž o tablet! Nie je to nič zložité, stačí trošku bystrosti a si v hre! Samozrejme po úspešnom zapojený do súťaže si nenechajte ujsť aj nové Energia News. Sú tu.

Valentín


Veru, celkom rýchlo to beží. Už vo štvrtok máme sviatok zaľúbených a sme v polovici februára ako nič. A o 2 týždne je už marec. MAREC! To znamená, že aj jar za chvíľu zaklope na dvere. Aj keď to síce dnes ešte tak nevyzerá. Veru, "trošku" nám na Slovensku nasnežilo. Niekde viac, niekde menej. Aj taký sneh a mráz vie spraviť niekedy viac škody ako úžitku. Aj o tom budú dnešné Energia News. A ešte o všeličom inom. Príjemné čítanie :)

Ideme ďalej!


Polročné vysvedčenia našli svojich majiteľov, veríme, že Vaši rodičia mali dôvod na radosť a možno ste dostali aj nejakú malú odmenu. Piatkové prázdniny ako vždy ubehli ako voda a už tu máme ďalší pondelok. Štartujeme predsa druhý polrok! To čo vám prípadne v zime nevyšlo, máte možnosť v lete napraviť! Verím, že ste plní elánu a pozitívnej energie. Že nie? Tak si ju určite dobijete novým číslom Energia News :)

Polročné prázdniny!


Tak a ani sme sa nenazdali a po 22 týždňoch školského roka 2012/2013 tu máme polčas. Už v tento piatok by sme sa mali dočkať vytúženého voľna. Čo plánujete? Maťo a Linda veria, že vaše polročné hodnotenia dopadli podľa vašich očakávaní a že ste pre rodičov nepripravili nijaký šok :) Za to jeden príjemný šok máme prichystaný pre Vás práve my! Nie je ním nič iné ako ďalšie vydanie noviniek zo vzrušujúceho sveta energie. Začíname...

20. číslo Energia News!


Ahojte kamaráti Maťa a Lindy. Už 20. pondelok vám prinášame malé okienko do veľkého sveta energie, v ktorom nájdete to najzaujímavejšie, čo priniesol uplynulý týždeň. Či už je to objavenie nového ložiska nerastných surovín vo svete, alebo vyžívanie obnoviteľných zdrojov energie v najrôznejších formách, typy ako šetriť energiami v domácnosti až po praktické aplikácie nových technológií a materiálov. O zaujímavosti nie je núdza v každom čísle. Veď presvedčte sa sami :)

Január v plnom prúde!


Prázdniny sú nenávratne preč a všetci v škole už pracujeme na 100 %. Maťo a Linda veria, že je to tak. A za odmenu by nám malo tento týždeň aj výdatne nasnežiť. A ak sa podarí, možno aj také snehové prázdniny by mohli z toho byť. :) Ale dosť bolo snívania, veď pred polrokom má čo robiť každý z nás. A aby sa vám už od pondelka z hlavy neparilo, spravte si pri učení pauzu s našimi novinkami zo sveta energie. Čo zaujímavé priniesol minulý týždeň?

2013, začíname!


Nedá sa nič robiť kamaráti. Už len dnešný deň voľna a od zajtra sa vyberieme znova drať nohavice do školy. Ale aby sme neboli pesimisti, dúfam, že ste si pod stromčekom našli svoje tajné priania, poriadne si oddýchli, užili snehu a plný energie môžeme ísť zabojovať ešte o čo najlepšie polročné vysvedčenie. Dobrá správa ale je, že aj v roku 2013 Vám každý pondelok prinesieme krátky prehľad udalostí a zaujímavostí zo sveta energie. Veríme, že aj takouto formou Vás pobavíme a ponúkneme dozvedieť sa niečo nové. 3-2-1-začíname!

PF 2013!


Darčeky rozbalené, po koláčoch a sladkostiach už ani stopy, rozprávky v telke bežia v plnom prúde a máme tu Silvester. Čaká nás už len posledný deň v 2012 a od zajtra začíname v kalendári odznova. Čo tak si ešte na chvíľku zaspomínať, čo všetko ste mohli zažiť tento rok s Maťom a Lindou?

Šťastné a Veselé!


Znie to neuveriteľne, ale skutočne už iba 7 dní a máme tu vianočné prázdniny! Tohto týždenné vydanie Energia News bude teda trochu netradičné. Ak ste ešte nestihli kúpiť blízkym darček pod stromček, prípadne napísať Ježiškovi, my sme pátrali za vás a našli sme zopár skvelých „zelených“ darčekov pre celú rodinu!

14 dní do Vianoc!


Neviem ako vy kamaráti, ale Maťo a Linda už oprášili sánky a boby a šup ho na najbližší kopec. Veru, s decembrom mám prišla konečne aj poriadna zima a vytúžený sneh. Ale ako to vždy býva, keď je leto chceme zimu a v zime zase naopak. A ak aj vy práve sedíte doma zo školy a zohrievate sa teplým čajom, pripravili sme si pre vás príjemné čítanie v podobe našich noviniek zo sveta energie. Nech sa páči. :)

Mini-súťaž pokračuje!


Ahojte kamaráti Maťa a Lindy. Po štrajkovom týždni nám začal advent. Čo to pre nás znamená? No predsa, že zimné prázdniny sa nezadržateľne blížia a už o 3 týždne tu máme Vianoce. A aby sme vám ich spestrili, máme tu pre vás ďalšiu súťaž. Stačí si prečítať naše nové Energia News a poslať nám čo najrýchlejšie odpovede na naše otázky. A čo môžete vyhrať? Energo-balíčky s prekvapeniami čakajú len na Vás!

Štrajk! Mini-súťaž!


Aj ty si zostal/-a v pondelok doma kvôli štrajku učiteľov? O čo vlastne ide? Učitelia žiadajú zvýšenie platu a sú toho plné média. My žiaci by sme im ich určite radi dopriali. A každopádne mimoriadne prázdniny máme všetci radi :) Aj keď Maťo s Lindou si myslia, že teraz ide o vážnu vec a určite nikto z nás nechce, aby sa štrajkovalo až do Vianoc. Tak či onak, keď už máme to nečakané voľno, pozrime sa opäť raz bližšie do sveta energie. A máme pre vás aj mini-súťaž! Ďalšie pokračovanie Energia News je tu!

A čím chceš byť TY?


Maťo a Linda sú žiaci presne ako ty. Samozrejme sú dni, kedy sa im do školy veľmi nechce, ale každý z nich má aj svoje obľúbené predmety, na ktoré sa vždy teší. Napríklad obidvoch baví telocvik a prírodoveda. A taktiež ich zaujal svet energie! Ten nie je len o fyzike, ako by si si mohol myslieť. Že neveríš? Tak čítaj pozorne najnovšie Energia News a dozvieš sa, kde by si sa mohol na pár hodín stať elektroenergetikom!

Aj Vám je zima?


Maťovi a Linde rozhodne je! Veru prišiel čas, kedy sa už vonku veľmi hrať nedá a nezostáva nám nič iné len čakať na sneh. Prvé náznaky tu síce boli, ale kedy sa budeme môcť tešiť z poriadnej snehovej nádielky, žiaľ nikto ešte nevie. A tak nám neostáva nič iné, len čakať pekne v teplúčku na sneh, napríklad aj pri čítaní ďalších Energia News. :)

A prázdniny sú za nami!


Nič netrvá večne, ani také jesenné prázdniny. Rýchlo to veru ubehlo! A tak nám nič iné neostáva, len znovu zasadnúť do školských lavíc. Verím, že písomky nás tento týždeň ešte obídu. Čo nás ale určite neobíde je nové vydanie Energia News a to už ich desiate pokračovanie. Nech sa páči, vstúpte do sveta energie s nami.

Prázdniny sú tu!


Tak sme sa predsa len dočkali! Už o pár dní nás čakajú tak vytúžené jesenné prázdniny. A tak to vyzerá, že niekde budú aj na snehu! Že by sme už teraz vytiahli sánky a postavili snehuliaka? Aj keby to s tým snehom nevyšlo, určite bude čas si oddýchnuť a načerpať nové sily, veď najbližšie prázdniny budú až tie vianočné. V tom prípade sa príjemne usaďte a oddýchnite si pri čítaní nových Energia News. :)

   

Už len 10 dní do prázdnin!


Verím, že každý správny školák, či už malý alebo veľký, povinne odpočítava ostávajúce dni do jesenných prázdnin. Ani Maťo a Linda nie sú výnimkou. Ostáva už len veriť, že sa aj v škole nad nami učitelia zľutujú a nedostaneme tak veľa domácich úloh. Veru, prvé prázdniny sa blížia, a bude treba dobiť baterky, ako sa vraví. Energiu si môžete dobiť aj s nami. Je tu pondelok a to znamená, že aj nové vydanie Energia News.

   

Ďalší týždeň pred nami


Veru tak, pomaly sa všetci dostávame do starého známeho školského stereotypu. Pondelky nejedenkrát poriadne bolia. Veď víkend je tak krátky, že sa toho veľa stihnúť nedá. Minimálne dva dni leňošenia si, ale dúfam, že všetci zaslúžime. Aby sme teda aspoň trošku napravili ten nešťastný začiatok týždňa prinášame Vám každý pondelok Energia News, naše malé okienko do veľkého sveta energie. Nech sa páči, vstúpte.

 

Prvá súťaž za nami!!

 

Ahojte verní priaznivci Energie zblízka. Septembrová súťaž nám skončila a veľkú časť uplynulého týždňa sme venovali práve jej vyhodnocovaniu. Aby sme Vám ešte spríjemnili posledné hodiny pred samotným vyhlásením jej výsledkov, máme tu pre Vás ďalšie vydanie našich noviniek zo sveta energie. Prajeme vám príjemné čítanie.

 

Nestretli sme sa v piatok?


Ahojte všetci! Posledný septembrový piatok sa aj na Slovensku uskutočnila Noc výskumníkov a naša Energia zblízka tam taktiež nechýbala! Okrem toho sa ani dennodenný svet energie nezastavil a my ti ako každý pondelok prinášame prehľad tých najzaujímavejších správ z tohto vzrušujúceho sveta. :)

4. školský týždeň pred nami


Ako to letí! Kto by to bol povedal, že už štvrtý týždeň ideme do školy nohavice drať. Hlavné ale je, že sa v nej veľa naučíme o svete, dejinách, prírodných javoch, alebo aj o energii. A čo viac, ktovie možno práve tvoju školu navštívi v najbližších dňoch Maťo a Linda z Energie zblízka! V tom prípade by si nemal/-a zaháľať a porozhliadni sa napríklad po novinkách zo vzrušujúceho sveta energie!

Ahojte pátrači!


Ako sa vám darí pri pátraní v našej súťaži? Poviem vám také vodíkové auto by som teda chcel mať aj ja doma! Pevne verím, že ste sa snažili cez víkend súťažiť o najlepší čas. Dnes tu, ale máme ďalší pondelok, začiatok nového školského týždňa a samozrejme aj ďalšie pokračovanie našich noviniek zo vzrušujúceho sveta energie!

Prvý školský týždeň za nami!


Ahojte školáci, ako ste prežili prvý týždeň po prázdninách? Dúfam, že ste všetci zdraví a plní elánu do ďalších týždňov v škole, veď sme iba na začiatku. Tak ako sme vám sľúbili, máme tu opäť pondelok a s ním aj pokračovanie našich noviniek zo vzrušujúceho sveta energie!

   

Späť do školských lavíc

Neverili sme tomu! Dnes ráno pri pohľade do kalendára sme si uvedomili, že dva mesiace prázdnin sú už minulosťou a brány škôl sa príchodom septembra opäť raz otvorili. Tajne sme dúfali, že aspoň školník zaspí a dnes ešte škola nebude. Nestalo sa tak. A tak dobití pozitívnou energiou z dvoch letných mesiacov môžeme túto energiu začať premieňať na poznávanie a objavovanie nových vecí, zákonitostí, informácii, dát a všetkého s čím sa stretneme na vyučovaní.
   
©2009-2016 Západoslovenská energetika, a. s.